Aliančný bojový systém "ACS"

From OGame Wiki
Jump to: navigation, searchAliančný bojový systém (ACS) umožňuje bojovať spolu s inými hráčmi, takže žiadny hráč nie je odkázaný vždy iba na seba. Na jednej strane tak môžete zaútočiť na cieľ s priateľmi a na druhej strane môžete tiež rozmiestniť svoju flotilu na obranu aliančného partnera, alebo na hráčov, ktorí sú vo vašom zozname priateľov. ACS neslúži iba na útočenie na veľké ciele, ale poskytuje aj niekoľko dôležitých taktických alternatív.

Ako spolu zaútočiť ?

Založ ACS
Založ ACS
Pozvať člena
Pozvať člena

Pre založenie aliančného útoku, jeden z hráčov musí s flotilou najprv zaútočiť. Akonáhle letí, môže flotilu zmeniť na "Spojenie flotíl" a pozvať ostatných hráčov cez ponuku "pohyb flotily", kde nemusia byť ani v aliancii a ani v zozname priateľov. Títo hráči dostanú pozvánku na spojenie flotíl a budú sa môcť pripojiť k útoku s ich flotilami, kliknutím na odkaz na druhej strane v ponuke "pohyb flotily" ("Bojové zoskupenie"). Celkovo päť hráčov sa môže zapojiť do aliančného útoku; môže pozostávať z maximálne 16 flotíl. Ale pozor; všetky flotily zoskupenia sa prispôsobia najpomalšej z nich. Takže ak je pridaná do zoskupenia pomalšia flotila, čas príletu všetkých flotíl bude posunutý späť. Ale to sa dá aj využiť, ako ukáže kapitola Spomalovanie cez "ACS".

Pripojenie k ACS
Pripojenie k ACS
Zobrazenie ACS členov
Zobrazenie ACS členov

Ak je flotila viac ako o 30% pomalšia ako zoskupenie, nebude sa môcť pripojiť. Predovšetkým ak ide o odchyt, kde je dôležitý prílet zoskupenia flotíl na cieľ presne v danom čase, aliančný útok by mal byť adekvátne zariadený. Najlepšie bude, ak aliančný útok zaháji najvzdialenejší hráč. Všetci ostatní môžu odoslať svoje flotily bez zníženia rýchlosti prvej flotily. Pri odchyte môžete tiež ušetriť deutérium načasovaním s jedinou loďou na začiatku a potom sa spojiť s bojovou flotilou. Taktiež, ak ste útok načasovali zlým spôsobom, budete musieť zavolať späť iba jednu loď a nie posielať celú flotilu dvakrát. Pozornosť musíte venovať najmä vtedy, ak bol útok zrušený. V takom prípade musí každý hráč odvolať svoju flotilu manuálne - ak let zrušila iba jedna flotila, zvyšok zoskupenia bude ďalej pokračovať. Ak je odvolaná flotila, ktorá zahájila aliančný útok, žiadne ďalšie flotily sa nebudú môcť pripojiť.


Obraňovať spoločne

Výber ACS obrany
Výber ACS obrany

So zoskupením môžete prekvapiť nepriateľa nielen útokom, ale aj obranou. Ak chcete obrániť planétu člena aliancie, alebo kamaráta, stačí iba nasmerovať vašu flotilu a vybrať úlohu "Aliančná obrana". Pred odoslaním vašej flotily si môžete určiť, ako dlho má v cieli zotrvať. Pokým tam je, bude sa spoločne s obrancom podieľať v každom boji, či už je napadnutý Mesiac, alebo planéta, ktoré však vlastník aliančnej obrany nemôže ovládať. Ale počas tejto doby flotila neustále potrebuje deutérium, čo je aj dôvod, prečo je čas podpory obmedzený nákladovým priestorom flotily. Ak chcete letieť späť skôr ako bolo plánované, stačí iba kliknúť na "odvolať" v ponuke Flotily pre zrušenie podpory. Maximálne štyri hráči sú schopní brániť na cudzej planéte / Mesiaci; celkovo je možných 15 flotíl.

Ale pozor; Ak zaútočíte na planétu / Mesiac, ktoré obraňuje jedna z vašich flotíl, vaše flotily budú bojovať proti sebe.

Spoločná obrana je výborná, ak je člen aliancie napadnutý nepriateľským hráčom. Tu, s trochou šťastia, môžete na cieli rozmiestniť svoje flotily, pred tým než útočník príde a teda ho prekvapiť. Ak vaša vlastná flotila príde pár sekúnd pred flotilou útočníka, bude náhle čeliť tvárou v tvár nepredvídateľne mohutnej obrane a stratí vlastnú flotilu, namiesto zničenia flotily vášho aliančného partnera.

Aké má využitie aliančný sklad ?

Aliančný sklad slúži ako dodávateľ deutéria pre vašu flotilu, kým obraňuje planétu / Mesiac, takže tam môže zostať dlhšie. Pre toto vyberte Aliančný sklad z ponuky "Továrne" na príslušnej planéte a zadajte množstvo deutéria, ktoré sa má poslať flotile a potvrďte proces. Čím väčší sklad, tým viac deutéria môžete takto každú hodinu poslať. Táto budova sa preukazuje byť nepoužiteľnou, pretože v praxi bežne nedržíte svoju flotilu na cudzej planéte viac ako jednu hodinu. Preto si radšej ušetrite čas i zdroje potrebné na jej výstavbu.

Personal tools
Namespaces

Variants
Actions