Hesap ayarları

From OGame Wiki
Jump to: navigation, searchHesabınızın bazı yönlerini ve ya ayarlarını kaldırabilir, değiştirebilirsiniz. Başlangıçta ogame oyununu oynamak için hiç bir ayarınızı değiştirmeniz gerekmez. Ama yinede bazı ayarlar size ilginç gelebilir.Account management


Kullanıcı Verileri

User data
User data
 • Kullanıcı Nickiniz

En sevdiğiniz ve favori nickinizi buradan oluşturabilirsiniz.İstediğiniz nicki seçmekte özgürsünüz fakat nickinizin ırkçılık ve ya hakaret içermemesi kaydıyla. Bir nick 1 haftada ancak 1 kez değiştirilebilinir.

 • Şifre
  Birçok oyuncu bunu göz ardı eder fakat en önemli kozumuz budur. Hesabınızda şifrenizi bilen biri her istediği tasarrufu uygulayabilir. Ve ya internet cafe gibi ortak ağlarda hesabınızın şifresine kolaylıkla ulaşılabilinir. Bu yüzden güvenlik sebebi ile şifreniz en az 8 karakter olmalı ve mutlaka küçük, büyük harf ve özel karakterler içermelidir. Kamu bilgisayarlarında (okul-internet-cafe gibi) şifrenizi kaydetmeyiniz ayrıca şifrenizi herhangi bir kağıda da yazmayınız.
 • E-posta Adresi
  Yeni bir şifre alabilmek ve hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlamak için e-posta adresi gereklidir. E-posta adresi elinizde ise hesabın sahibi olduğunuz kanıtlanmış demektir. Güvenliğiniz için oyun şifreniz ile e-posta şifrenizi aynı yapmayın. Eğer e-postanızı değiştirirseniz hesabınızı tekrar onaylamanız gerekecektir bu yüzden yeni mailinize bir onay linki gelir. Aynı zamanda linkte hesap hırsızlığını önlemek için bir link daha vardır bunu tıklarsanız bu işlemi 7 gün içinde geri alabilirsiniz.


Genel Ayarlar

General
General
 • Casus Sondaları
  Galakside etrafınızdaki oyuncuların casusluklarını yapmanın en kolay yolu galakside kısayola tıklayarak sondaları göndermektir.Bu sondaların sayısını buradan ayarlayabilirsiniz. Başlangıçta 1 sondaya ayarlıdır.
 • Mesajlar
  İki seçenek vardır. Eğer casusluk raporlarının tamamını görmek istiyorsanız ilk seçeneği işaretleyin. İkinci seçenek ise sayfa başına gösterilecek mesajların sayısını gösterir.
 • İp-Kontrol
  İp kontrolü eğer bir başka ipden giriyorsanız hesabınızın o ipyi göstermesini engeller.

Bunu devre dışı bırakmak tavsiye edilmez fakat yinede devre dışı bırakmak istiyorsanız dikkat edin bazı ülkelerde bu oyun operatörü gözetiminde olmaktadır.

 • Rss-Feed (sadece commander)
  Hesabınızda oturum açmamış olsanız bile gelen mesajlar otomatik olabilir.


Ekran

Display
Display
 • Gezegenleriniz
  Gezegenlerinizin bu menüde gezegenlerinizin nasıl sıralanacağını seçebilirsiniz. Koordinatlar, alfabe, boyut, kullanılan alan seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz.
 • Diğer
  İsterseniz burada küçük animasyonları kapatabilirsiniz.


Gelişmiş

Extended
Extended
 • Tatil Modu
  TTatil modu oyuna girmediğimiz zamanlar bizi korur. Eğer uzun süre oyun başında olmayacak ve ya tatile gidecekseniz tatil modunu aktive etmelisiniz. Gerçekten de tatil modu saldırılara karşı sizi korur. Fakat unutulmamalıdır ki tatil modunda hammadde de üretilmez. Tatil moduna girmek için tersanenizde hiç bir gemi ve ya savunma birimi inşa edilmiyor olmalıdır. Havada filonuz olmamalı ve herhangi bir gezegen de bina ve ya araştırma devam etmiyor olmalıdır. Dikkatli olmalısınız bir hesap tatildeyken bile 35 gün girilmediğinde silinir.
 • Hesabınız
  Burada hesabınızı tamamen silebilirsiniz. Sildikten sonra gelen bir linkle 7 gün bunu geri alabilirsiniz fakat 7 gün geçtikten sonra asla geri dönüşü yoktur.
Personal tools
Namespaces

Variants
Actions