První kroky

From OGame Wiki
Jump to: navigation, searchV začátcích může být OGame troch matoucí pro jakéhokoli hráče, i když toto není jeho první online multiplayerová hra, ale zejména pro ty, kteří na prohlížečové hry nejsou zvyklí. I když nemusí být OGame tvoje první hra, kterou hraješ, je možné, že objevíš nějaké problémy a budeš mít otázky – jako nováček nemůžeš hned znát všechno… Chceme nabídnout pomoc oběma skupinám hráčů, s cílem ulehčit porozumění všemu o OGame, v co možná nejjednodušší a nejpříjemnější formě. A v duchu slov Douglase Adamse: „NEPROPADEJTE PANICE“ bude vše po přečtení tohoto tutoriálu jasné.

Nepokládáme tento projekt za náhradu již vytvořeného návodu, který se nachází ve hře, ale jako jeho rozšíření. Pokud budeš postupovat podle herního tutoriálu, budeš dostávat odměny a dozvíš se také užitečné informace, které ti pomohou při budování tvého impéria. Zde na wiki najdešpodrobné a ilustrované informace potřebné v začátcích a navíc i informace, které můžeš potřebovat za účelem uspění v pozdějších fázích hry.

Pokud je toto tvá vůbec první prohlížečová hra, pak stojí za povšimnutí, že je zde několik speciálních herních prvků, které je třeba si rychle osvojit. To ti pak přinese ten správný požitek a pomůže přežít v této hře. Na rozdíl od klasických počítačových her pokračuje OGame i v případech, kdy nesedíš u počítače. To znamená, že když pracuješ či spíš, může být na tvém vesmíru online tisíc dalších hráčů a ti tě také mohou napadnout. OGame nepotřebuje žádný dodatečný software, takže jej můžeš hrát na jakémkoli počítači, mobilním telefonu či tabletu s připojením k internetu. Musíš také začít myslet strategičtěji než v normálních hrách, ve kterých si můžeš uložit pozici, znovu ji načíst a ukončit hru. Ale nezoufej – tento tutoriál ti poskytne každou informaci, kterou budeš potřebovat a nebude ani trvat tak dlouho, než si na hru zvykneš.


Získávání citu pro OGame

Přehled
Přehled
Suroviny
Suroviny

Jako ve většině ostatních her je i zde se dobré seznámit s prostředím hry. Možná budeš cítit zahlcení obrovským množstvím informací, ale určitě si na to velmi brzy zvykneš.

Jistě jsi ihned zaznamenal/a, kde jsou zobrazeny všechny tvé suroviny. Kov, krystaly a deutérium jsou nezbytně potřebné pro stavbu budov, lodí a provádění výzkumů. Energie se obecně používá pro chod dolů. Pátá a taky poslední surovina, temná hmota, hraje ve hře speciální roli, kterou ti představíme později v kapitole Prémiové funkce.


Hlavní menu
Hlavní menu
Nové zprávy
Nové zprávy

Vlevo na stránce jsou nejdůležitější herní záložky (tlačítka). Pod každou z nich najdeš nezbytné informace o stavu tvého impéria a vesmíru, ve kterém hraješ. Tyto záložky ti umožňují stavět surovinové budovy, továrny, lodě, obranu, provádět výzkumy, střílet rakety, komunikovat s ostatními hráči nebo kupovat prémiové funkce. Každá z těchto možností bude vysvětlena v dalších kapitolách. Pod panelem se surovinami ještě najdeš „obálku“. To je tvoje cesta ke zprávám, prostřednictvím kterých můžeš komunikovat s ostatními hráči nebo číst hlášení zaslaná systémem. Obálka bude svítit a bude pod ní zobrazeno číslo, které představuje počet nepřečtených zpráv.


Přehled planety
Přehled planety
Další odkazy
Další odkazy

Vpravo na stránce jsou vyobrazeny všechny planety, které vlastníš. Nyní máš pouze jednu, ale ve chvíli, kdy začneš kolonizovat, umožní ti tento seznam snadno mezi nimi přepínat.

Úplně nahoře a dole na stránce můžeš najít další lišty, které obsahují odkazy, jako je třeba žebříček, nastavení, podpora, fórum, herní pravidla a další důležité informace. Po dokončení tohoto tutoriálu by bylo moudré se na ně podívat.


Díky faktu, že v OGame není žádný specifický úkol, kterým by končila hra – což znamená, že hra nekončí v určitém bodě, kdy dosáhneš něčeho speciálního – se hráč nachází ve stavu neustálého soupeření s každičkým hráčem na vesmíru, prohrávání/vyhrávání, učení se nových věcí a dosahování nových hodností. Pokud chceš uspět, musíš shromáždit co nejvíce surovin a vhodně je investovat. Za účelem dosažení tohoto cíle můžeš začít těžit suroviny na své planetě, obchodovat s ostatními hráči nebo zaútočit na svou konkurenci a ukrást její suroviny. V tu samou chvíli však musíš uchránit ty svoje před napadením nepřátel. Vše ti tedy bude vysvětleno v dalších tutoriálech, takže se neboj, že by ti něco zůstalo zatajeno.

V další kapitole nazvané Základy ekonomiky si ukážeme, jak vybudovat tvůj první důl.

Personal tools
Namespaces

Variants
Actions