Medziplanetárne rakety "IPM"

From OGame Wiki
Jump to: navigation, search


Útočiť na hráča nie je vždy tá najlepšia voľba. Medziplanetárne rakety sú silné zbrane proti planétam s množstvom obranných stavieb, tzv. “korytnačka”. Sú to strategické zariadenia, ktoré rozhodne robia malé ciele oveľa lukratívnejšími, napríklad zlikvidovaním niekoľkých plazmových veží. Sú vystrelené z vašej planéty a zničia určitý počet obranných stavieb nepriateľa – ale taktiež môžu byť zničené rozmiestnenými protiraketovými strelami. Obrana, ktorá bola zničená medziplanetárnymi raketami, sa už neobnoví, čo predstavuje silu týchto rakiet, okrem ich útočnej sily.

Ako získam tieto rakety?

Raketové silo
Raketové silo
Stavba medziplanetárnych rakiet
Stavba medziplanetárnych rakiet

Na postavenie medziplanetárnych rakiet musíte mať na planéte raketové silo na úrovni 4 (celkové náklady: 300 000 j. kovu, 300 000 j. kryštálu a 15 000 j.deutéria), potom si môžete v ponuke Obrana vyrobiť medziplanetárne rakety. Jedna raketa stojí 12 500 j. kovu, 2 500 j. kryštálu a 10 000 j. deutéria a každou úrovňou raketového sila je silo schopné uskladniť maximálne päť rakiet. Takže silo na úrovni 5 umožní výstavbu maximálne 25 medziplanetárnych rakiet. Pokiaľ sú v sile rakety, nie je možné ho demontovať, avšak je možné ho vylepšiť. Ak sa chcete zbaviť rakiet bez toho, aby ste ich vystrelili na cieľ, jednoducho kliknite na “Rakety zničené“ v raketovom sile a potvrdením demontujte rakety.

Na výstavbu protiraketových striel je potrebné raketové silo iba na úrovni 2 (celkové náklady: 60 000 j. kovu, 60 000 j. kryštálu , 3 000 j.deutéria), čo znamená, že je jednoduchšie dosiahnuť protiraketové strely ako medziplanetárne rakety. Navyše obranná strela zaberá polovicu miesta; teda v raketovom sile na úrovni 5 môže byť uskladnených až 50 protiraketových striel. Obranná strela stojí 8 000 j. kovu a 2 000 j. deutéria. Vzhľadom k tomu, že na Mesiaci nemôžete postaviť raketové silo, protiraketové strely na planéte chránia aj obranné zariadenia na Mesiaci (ak sa tam Mesiac nachádza).


Zničenie stlačením tlačidla

Výber cieľa
Výber cieľa
Odpálenie medziplanetárnych rakiet
Odpálenie medziplanetárnych rakiet

Ak chcete zaútočiť medziplanetárnymi raketami na planétu,alebo Mesiac nepriateľa, najprv musíte prejsť na prehľad Galaxie. Ak je cieľ vo vašom dosahu, môžete zaútočiť na planétu medziplanetárnymi raketami kliknutím na symbol rakety v príslušnom riadku. Ak je cieľom Mesiac, musíte nad Mesiacom podržať kurzor myši a kliknúť na príslušný odkaz. Potom sa vám otvorí nová ponuka, v ktorej iba musíte pred potvrdením útoku zadať počet útočiacich rakiet a primárny cieľ. Primárny cieľ vyjadruje typ obranných stavieb, na ktoré sa má zaútočiť – takže môžete podľa vlastného výberu zadať vaše medziplanetárne rakety proti Raketovým kompletom, Plazmovým vežiam, alebo každému inému typu obrany, ktoré chcete zničiť. Ak je už primárny cieľ zničený, prípadne nebol zvolený, obranné stavby budú ničené v poradí, v akom sú v obrane, začínajúc raketovými kompletmi. Ak sú zničené všetky obranné stavby, medziplanetárne rakety budú zničené aj tak. Sila útoku závisí od zbrojárskych technológií útočníka a pancierových technológií obrancu.

Vzorec:
dosah (v systémoch) = (úroveň impulzného pohonu * 5 ) – 1

Pozor: Odoslané medziplanetárne rakety nie je možné odvolať. Preto by ste nemali spraviť žiadnu chybu pri zadávaní a mali by ste si byť istý, že chcete útok dokončiť. Keďže väčšina hráčov sa za útoky medziplanetárnymi raketami odplatí protiútokmi, nemali by ste bojovať proti veľmi silným hráčom. Mimochodom, ako útočník nedostanete správu z boja, takže po útoku musíte znova previesť špionáž cieľa, aby ste videli výsledok. Iba obeť dostane krátku správu s menom útočníka, s množstvom odoslaných rakiet a zničených obranných stavieb.

Protiraketové strely sú vždy pripravené; nie sú odštartované zámerne. Hneď, ako nepriateľ útočí na príslušnú planétu alebo Mesiac medziplanetárnymi raketami, každá protiraketová strela zničí jednu nepriateľskú raketu, čím sa zničí tiež. S dostatočným množstvom protiraketových striel môžu byť, v prípade útoku medziplanetárnymi raketami, škody na vašich obranných stavbách znížené, alebo sa im dá úplne vyhnúť.

Čo musím mať na pamäti?

Útočiť je možné iba vtedy, ak je v prehľade galaxie vedľa cieľa symbol medziplanetárnych rakiet. Okrem toho dbajte na to, aby obranca nemal žiadne, prípadne iba zopár protiraketových striel, ktoré môžu pohltiť vaše medziplanetárne rakety, pretože inak bude útok neúčinný a suroviny budú stratené. Ak chcete zaútočiť na väčší “bunker“, musíte postaviť medziplanetárne rakety na viacerých planétach a odpáliť ich v rovnakom čase, alebo sa spojiť s viacerými hráčmi, pretože aj obranca môže opakovane stavať protiraketové strely a tým znižovať utŕžené poškodenie. Každopádne sú medziplanetárne rakety podstatne rýchlejšie ako vojnové lode.

Vzorec:
trvanie letu (v sekundách) = 30 + ( 30 * vzdialenosť systémov )

Môžete spočítať množstvo rakiet potrebných na zničenie nepriateľskej obrany použitím Combatsimulator.

Personal tools
Namespaces

Variants
Actions