GezegenlerArasi Füzeler

From OGame Wiki
Jump to: navigation, searchGemi ile bir oyuncuya saldırmak her zaman iyi bir tercih değildir. Gezegenler arası roketler hem iyi bir saldırı aracıdır hem de iyi bir savunma aracıdır. Elbette onlar yardımcılardır, küçük savunmalarda plazmaları temizleyerek daha fazla kar kazanmanızı sağlar. Roketler başka gezegenlere gönderilerek karşı tarafın savunmasını yok ederler ve kazancınızı arttırırlar fakat anti-roketler kendine de zarar verebilirler. Roketler gezegenlerdeki savunmaları tahrip ederler.

Roketleri Nasıl Alabilirim?

Missile silo with deconstruction option
Missile silo with deconstruction option
Building interplanetary missiles
Building interplanetary missiles

Gezegenler arası roketleri yapmak için Roket Silosu inşa etmelisiniz. Seviye 4 e geldikten sonra artık sizde roketlere sahip olabilirsiniz. Silonun size maliyeti 300k metal, 300k kristal 15 k deuttur. Bu ücretten sonra sizin de roketlerinizi yapabileceğiniz bir alanınız olacaktır.25 tane roket yapabilmek için azami olarak silo seviyeniz 5 olmalıdır. Silo sadece savunma yıkmaya yaramaz, savunma roketleri yaparak kendinizi de savunabilirsiniz.

Bunun için seviye 2 Roket silosu kademeniz olmalıdır bununda size maliyeti 60k metal, 60k kristal 3k deut olacaktır. Savunma roketlerine bundan sonra sahip olabilirsiniz onların size maliyeti ise bir savunma roketi başına 8 k metal 2 k deuttur.


Bir Düğmeyle Saldırı

Choose a target
Choose a target
Firing interplanetary missiles
Firing interplanetary missiles

Gezegenler arası roketlerle oyuncu aya ve ya gezegene saldırı yapabilmek için önce galaksi genel bakışa gitmelidir. Eğer gezegen menzilinizde ise icondan saldırı yapabilmeniz mümkün olacaktır. Eğer hedef aysa ayın üstüne fareyi tutulu bırakın ve çıkacak küçük ekrandan aynı simgeyi seçin, böylece ona da saldırabilmeniz mümkün olacaktır. Bundan sonra yeni bir pencere açılacak ve öncelik olarak kaç tane roket göndereceğinizi soracaktır. Buraya istediğiniz adet miktarını yazmalısınız. Hemen altında ise öncelikli roketlerin hangi hedefleri vurması gerektiğini seçecek bir liste çıkacaktır. Oradan da uygun hedefi seçerek roketleri yollayınız. Eğer tüm savunma yapıları yok edilirse gezegenler arası roketlere sıra gelecektir ve yok edilecektir. Saldırı gücünüze saldırı tekniği ve savunmanıza da zırh tekniği etki edecektir.

Formula:
reach ( sistemde ) = (Implus Tekniği levelı * 5 ) – 1

Dikkat: Bir kez roket gönderdiğinizde bunun geri dönüşü yoktur. O yüzden göndereceğiniz hedefte emin olunuz.

Birçok oyuncu bu olaydan sonra karşı saldırı yapmak ister. Size eğer roket raporu gelmediyse aynı gezegene casusluk göndererek yok ettiğiniz savunma birimlerini görebilirsiniz.

Savunma roketleri her zaman gezegeninizde hazır bulunmalıdır. En yakınınız da olan güçlü biri karşı saldırı olarak ve ya hiç yoktan size, ayınıza saldırabilir. Savunma roketleri yollanan saldırı roketlerini yok eder. 1 saldırı roketi 1 savunma roketini yok ederken kendi de yok olur.

Neler unutulmamalı?

Gezegenler arası roketler tüm savaş gemilerinden daha hızlıdır. Eğer bir yere saldıracaksanız ve orada savunma roketleri varsa gezegenler arası roketleri o sayıdan çok yollamalısınız. Etrafında fazla gezegeniniz varsa her gezegenden saldırı başlatabilir ve savunma roketleri yok olduktan sonra büyük hedeflerde savunmalara zarar verebilir.

Formula:

Bu formülle savunmaları yok etmek için kaç tane roketiniz olması gerektiğini hesaplayabilirsiniz.Combat simulator.

Personal tools
Namespaces

Variants
Actions