Ticaret

From OGame Wiki
Jump to: navigation, searchSavaşarak ve ya üretimle asla ihtiyacınız olan tüm madenleri karşılayamazsınız bu yüzden başka oyuncularla ticaret yapmalı ve ya tüccardan madenlerinizi çevirmelisiniz. Fazla madenlerinizi yollayıp yerine eksiklerini böyle tamamlayabilirsiniz..


Klasik Ticaret

Select transport target
Select transport target

Tüm evrenlerde geçerli olan oran 1 deu = 1.2 kri = 2 metal’dir. Oranlar düşük puanlı oyuncu lehine değiştirilebilir ancak yüksek puanlı oyuncu lehine değiştirilemez.

Ticaret süresi tüm evrenlerde 48 saattir. Mevcut süre içinde ticaret tamamlanmazsa oyun kuralının ilgili maddesi gereği yaptırım uygulanır. Eğer süre içinde gönderemeyecekseniz bunu operatörlerinize bildirmeniz gerekmektedir.


Nerede Ticaret Ortakları bulabilirim?

Bunun en güvenilir yollarından biri ittifak üyeleridir. İttifaktan ihtiyacı olan kişilere fazla mallarınızı ortak bir anlaşma karşılığı satabilir ve alabilirsiniz.

Bir diğer yol ise eğer bunları bulamazsanız arkadaşlarınız arasından seçmeniz. Arkadaşınız da yoksa en yaygın yöntem olan forum üzerinden bunu bulabilirsiniz. Forumda evreninize ait ticaret bölümünde neye ne kadar maden vereceğiniz ve ne kadar ihtiyacınız olduğunu yazarsınız. Oyunculardan istek gelirse özelden koordinat ve zaman bilgilerini alır ticaretinizi tamamlarsınız.

Son alternatif İrc ağıdır. İrcde bulunan evren oyuncularınızla aynı yollardan alışveriş yapabilirsiniz. IRC guide.

Nasıl Tüccar kullanabilirim?

Eğer hiç bir ticaret yapacak insan bulamazsanız bunun en iyi yolu ihtiyacınız olan hammaddeyi tüccardan karanlık madde karşılığı karşılamaktır.3500 karanlık madde karşılığında istediğiniz hammaddeyi tüccardan belirli oranlarda satın alabilirsiniz.

Çoğunlukla 3:02:01 ticaret oranlarıdır. Bunun istisnai durumları olabilir. Etkinlikler vs.

Trademenu without merchant
Trademenu without merchant
Trademenu with metal merchant
Trademenu with metal merchant
Trade
Trade


Personal tools
Namespaces

Variants
Actions