Expeditions

OGame Wiki sitesinden
< Tutorial:Expeditions(Tutorial:Expeditions sayfasından yönlendirildi)
Atla: kullan, ara


Diğer diller:


Keşif seferleri evrenin hiç keşfedilmemiş ıssız ve karanlık yerlerini keşXfetmek için yapılan seferlerdir.Bu seferler de yabancı ırklarla karşılaşabilir,maden bulabilir, korsanlara savaşabilir veya uzay boşluğunda kaybolabilirsiniz.Bu seferler tamamen şans'a bağlıdır. Filolarınız geri gelmeyebilir veya göz doldurucu madenlerle geri gelebilir.Emin olmanın hiç bir yolu yoktur. Şuradan daha fazla bilgi alabilirsiniz. Expedition guide.

Select ships
Select ships
Select coordinates
Select coordinates
Select holding time
Select holding time

Sefere nasıl başlarım?

Öncelikle belirli vasıfları karşılamış olmanız gerekir.Bunlardan en önemlisi astrofizik adlı tekniktir.Bunu basmış olmanız gereklidir.Eğer basmadıysanız basın , bastıysanız şimdi filo ekranına gidin ve gönderilecek filoyu seçin.Sonra hernagi bir sistemde 15 ten sonra bir kordinat seçin.16 olabilir bu sayı arttıkça uzaklıkta artacaktır dikkat edin.Misyon türünü Keşif olarak seçin.Sonra yollayın , artık filonuz bilinmeyen bir sektöre doğru keşfe gidiyordur.Bunun sonunda bir rapor alacaksınız ve umarım kaynak ve ya gemi bulmuşsunuzdur.

Tutorial Reward:
Eğer ilk keşif seferiniz i yapıyorsanız size ödül olarak 2 ağır avcı ve 5 küçük nakliye gemisi kazanırsınız.

Aklımızda neyi tutmalıyız?

En iyi sonuçlar elde edebilmek için aşağıdaki şeyleri unutmayınız. Bir yere ne kadar filo keşfe çıkarsa şans o kadar azalır.Zaten eğer oraya gittiyseniz yenide ibaresi çıkacaktır.Bir yere gidip gitmediklerini anlamak için oraya casusluk yollamanız yeterli olacaktır. Süre ne kadar uzun olursa şans daha da artar fakat 1 saatten fazla yollamayınız 1 saat yeterlidir.

Formula:

Maximum Number of Expeditions

INT((Astrophysics Level)^0.5)

Maximum Hold Time (in hours) ||= Astrophysics Level


Neler olabilir?

  • Kaynak Bulabilir
  • Gemi Bulabilir
  • Karanlık Madde Bulabilir
  • Ücretsiz tüccar Bulabilir
  • Dönüş süresinde değişimler
  • Korsan saldırısı
  • Keşif filonuzun tamamen yok olması

Ne kadar bulabilirim ?

Eğer şanslıysanız kaynaklar,gemiler,karanlık maddeler ve tüccarlar bulacaksınız.Bunun miktarı belli değil fakat önceden açıkladığımız gibi formüllerle tahmin edilebilinir.Bu limit gönderilen gemilerin çokluğu kadar artar.Bunun yanı sıra kaynak aktarımı için nakliye gemilerinin varlığı çok önemlidir.Gemi olarak kuravzörler,ağır avcılar bulabilirsiniz.Hatta en karlı işiniz olarak (2.000 ve ya 2.400.00metal) bulabilirsiniz.Bu kombinasyon tüm maddenlerin yanı sıra aynı zamanda filolar içinde geçerlidir.Ayrıca günde 100 den 2000 e kadar karanlık maddde de bulabilirsiniz.

Ne kaybederim?

Sıklıkla olmasa da bütün filonuzu kaybedebilirsiniz.Veya bir korsan saldırısında filonuzun büyük-küçük bir kısmını kaybedebilirsiniz.

Kişisel araçlar
Ad alanları

Türevler
Eylemler