First steps

Z OGame Wiki
Prejsť na: navigácia, hľadanieNa začiatku môže byť OGame trochu mätúci, najmä pre tých, ktorí nepoznajú webové hry. I keď OGame nie je vaša prvá webová hra, je bežné, že sa vyskytnú problémy a otázky a to, že nováčik nepozná všetko. Chceme poskytnúť pomoc pre obom skupinám, s cieľom uľahčiť ako sa dozvedieť všetko o OGame nekomplikovaným a jednoduchým spôsobom.

Nepokladáme tento projekt ako náhradu za už vstavaný návod, ktoré ste si už v hre možno všimli, ale ako doplnok k nemu. Ak budete postupovať podľa jeho prepracovaných a ilustrovaných kapitol, bude to vašou odmenou pri každom dôležitom míľniku počas budovania vášho impéria. Nájdete tu informácie potrebné na začiatku hry a okrem toho akúkoľvek informáciu, ktorú budete potrebovať na to, byť úspešný v ďalších etapách OGame.

Ak je toto vaša prvá webová hra, určite by ste sa chceli dozvedieť viac o osobitosti tohto typu hry. V porovnaní s konvenčnými počítačovými hrami, OGame pokračuje i keď nie ste práve za počítačom. To znamená, že zatiaľ čo pracujete alebo spíte, tisíce ďalších hráčov môžu byť online vo vašom OGame vesmíre a rovnako sú na vás aj schopní zaútočiť. OGame však nevyžaduje žiadny ďalší softvér, ale môžete ho hrať na ľubovoľnom počítači s pripojením na internet a s internetovým prehliadačom. Napriek tomu je potrebné premýšľať viac strategicky ako v bežnej hre, kde môžete uložiť, načítať alebo ukončiť hru. Ale nemajte strach - tento návod vám poskytne akúkoľvek informáciu, ktorú budete potrebovať a nebude dlho trvať, pokým si zvyknete.


Prostredie OGame-u

Overview
Overview
Resources
Resources

Ako v každej hre sa na prvom mieste odporúča získať predstavu o rozhraní hry (obrázok: Prehľad). Bez akéhokoľvek rizika si môžete skúsiť rôzne tlačidlá a vidieť, čo je pod každou ponukou. Jedným z najdôležitejších prvkov, ktoré okamžite pritiahne zrak užívateľa, sú rôzne zdroje v hornej časti stránky (obrázok: Zdroje) - OGame sa točí väčšinu času okolo týchto zdrojov. Kov, kryštál a deutérium sú potrebné na výstavbu budov a jednotiek, ako aj pre výskum. Energia sa vo všeobecnosti používa na chod baní. Piaty zdroj - Temná hmota - hrá osobitnú úlohu a bude popísaná neskôr v kapitole Premium features.


Main menu
Main menu
New messages
New messages

Ďalší významný element možno nájsť na ľavej strane: Hlavné menu (obrázok: Hlavné menu). Pomocou tlačidiel, ktoré sú tam umiestnené, máte prístup ku každej dôležitej ponuke, ktoré budete používať veľmi často. Stránka, na ktorú sa práve pozeráte (obrázok: Prehľad planéty) je prehľad a môže byť zakaždým dosiahnutá kliknutím na príslušné tlačidlo "Prehľad". Za tlačidlami "Zdroje", "Továrne", "Výskum", "Stavba lodí" a "Obrana" sa dostanete k stavbe všetkých jednotiek, budov a obrany a k výskumu. V ďalších kapitolách návodu sa týmto budeme zaoberať podrobnejšie. Tlačidlo "Galaxie" vedie k prehľadu všetkých planét a systémov vašeho vesmíru. Toto nadobudne väčší význam v ďalších fázach hry. Systém správ možno nájsť po kliknutí na ikonu obálky pod zdrojmi (obrázok: Nové správy). "Prehľad impéria" a "Špecialisti" budú vysvetlené neskôr v kapitole Premium features.


Planet overview
Planet overview
More links
More links

Ak sa teraz pozriete na obrázok "Prehľad planéty", všimnete si list planét na pravej strane stránky. Na začiatku je zobrazená len jedna planéta, v ďalších fázach hry tu budete môcť ľahko prepínať medzi vašimi kolóniami. Na hornej časti stránky (obrázok: Ďalšie odkazy) možno nájsť lištu, obsahujúcu bodovanie hráčov ("Najlepší hráči"), nastavenia hry a nejaké ďalšie ponuky. Analogicky k tomu môžete nájsť niektoré ďalšie odkazy v dolnej časti stránky - mohli by ste venovať pozornosť na "Pravidlá" a prepojenie na fórum.


Skutočnosť, že V Ogame neexistuje žiadny reálny cieľ - čo znamená, že hra nekončí v konkrétnom bode dosiahnutím niečoho špeciálneho - sa hráč ocitne v neustálej konkurencii s každým hráčom hrajúcim vo OGame vesmíre. Aby ste boli úspešní, musíte zbierať toľko zdrojov koľko je len možné a investovať ich do svojho účtu. Na dosiahnutie tohto cieľa môžete buď ťažiť na vašej planéte a obchodovať s ostatnými hráčmi, alebo môžete útočiť na vašich konkurentov a kradnúť ich zdroje. V nasledujúcej kapitole Basic economy začneme tým, že vám ukážeme, ako postaviť vašu prvú baňu.


Osobné nástroje
Menné priestory

Varianty
Operácie