Araştırma

From OGame Wiki
Jump to: navigation, searchOGame'de ilerlemek istiyorsanız, kendinizi binalar ve savaş birimleriyle sınırlandıramazsınız. Ayrıca, araştırmaya zaman harcamanız gerekmektedir, çünkü araştırma ile yeni bilgiler edinerek, daha güçlü gemiler inşa edebilir ve daha fazla gezegende koloni kurabilirsiniz. İmparatorluğunuzu geliştirirken araştırmaya yatırım yapmayı asla unutmayın, yoksa diğer oyunculardan geri kalırsınız.

Bilgi

OGame'in araştırma sistemi gerçekten basit ve anlaşılması kolaydır. Her şeyden önce, tesislerde bulabileceğiniz bir araştırma Laboratuvarını inşa etmeniz gerekmektedir. Bundan sonra, araştırma listesini görebilirsiniz. Şu anda, araştırmaların birçoğu gri renklidir yani şartların karşılanmadığı anlamına gelmektedir. Birçok araştırma en azından belirli bir seviyede araştırma Laboratuvarı veya x seviyesindeki başka bir araştırma gerektirir - ilgili teknoloji ağacına tıkladığınızda mantığını anlayacaksınız. Bu ilke araştırmaların sadece yavaş yavaş yapılabilmesini sağlar, bu nedenle en başta bu konu da stres yaşamayacaksınız.

Bir araştırma yapmaya karar verdiğinizde, ilk önce gerekli kaynakları üretmeniz gerekecektir. Neredeyse tüm araştırmalar belirtilen miktarlarda metal, kristal ve deuterium'a ihtiyaç duyar - gezegende yeterli kaynak yok ise, araştırma gri renkli gösterilecek ve araştırmaya yakalayamayacaksınız. İlk geminizi inşa edebilmeniz için, yanmalı motor takımına daha kesin bakmalısınız ve uygulama seviyesi 1 olmalıdır. Olay neredeyse binaları geliştirmek gibi olup araştırmalar da belirli zamana ihtiyaç duyar ve iptal edilebilir ve kaynaklarınızı geri alabilirsiniz. Ancak, tamamladığınız araştırmalar iptal edilemez.

1. Seviye yanmalı motor takımı ve son bölümde inşa edilmiş olan tersane ile, artık hafif avcıları ürete bileceksiniz. Ancak, ilk önce yanmalı motor takımının ikinci seviyesine ve ayrıca tersanemize kaynaklarınızı yatırmak daha mantıklıdır, çünkü küçük nakliye gemilerini üretmeye başlayacaksınız. Bu pratik gemiler ile, daha çok saldırıcı amaçlı olan hafif avcılara göre çok daha fazla kaynak taşıyabileceksiniz.

Tutorial Reward:
İlk küçük nakliye geminizi inşa ettiğinizde,ödül olarak 200 deuterium alacaksınız.


Ayrıca, tüm diğer binaları, gemileri, savunma binalarını ve araştırma laboratuvarını etkinleştirebilirsiniz. Karşılamanız gereken şartları ilgili teknoloji ağacında bulabilirsiniz. Ancak, her yeri araştırmamalısınız, bunun yerine kendinize bir hedef belirlemeli ve binaları sırayla inşa etmelisiniz.

Birlikte daha iyi sonuçlar

Maliyetin yanı sıra, araştırma süresi de önemlidir, çünkü bir defada sadece bir araştırma yapabilirsiniz. Tüm diğer araştırma planları sıraya alınacaktır. Bu süre bir taraftan teknoloji maliyetlerine diğer taraftan araştırma Laboratuvarının seviyesine bağlıdır - seviye yükseldikçe daha hızlı araştırma yapabilirsiniz.

Bu nedenle, gelişmiş bir araştırma Laboratuvarına sahip olduğunuzda yeni teknikleri yeterince hızlı etkinleştirebilecek siniz. Yalnız bu şekilde oyunda ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak unutmayın, araştırma yaparken Laboratuvarınızı geliştiremeyecek ve Laboratuvarınızı geliştirirken, araştırma yapamayacaksınız. Ayrıca, başlangıçta farklı gezegenlerde farklı laboratuvar faydasızdır, çünkü sadece bir laboratuvarda araştırma yapabilirsiniz ve şu anda farklı laboratuvar araştırma süresi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayacaktır.

Daha sonra galaksiler arası araştırma ağını araştırdığınızda bu durum değişecektir. O andan itibaren, araştırmalarınızı hızlandırmak için laboratuvar birleştirilebilecektir. Her seviye için, bir başka laboratuvar birleştirilebilir; 3. seviyede farklı gezegenlerdeki 4 laboratuvar birlikte çalışabilir. laboratuvar seviyeleri sadece eklenebilir, 8. Seviyedeki 4 laboratuvar 32. seviyedeki bir laboratuvar ile aynıdır. Araştırma ağını geliştirerek, araştırma süresi kısalacaktır; her şeyden önce, bu oyunun ileri aşamaları için önemlidir, çünkü bazı teknik seviyeleri haftalar veya aylar alabilmektedir. Ancak, araştırmayı başlattığınız Laboratuvarın seviyesi hesaba dahil edilen ilk laboratuvar seviyesi olacağını aklınızda tutun. Başka bir gezegendeki en yüksek olan bundan sonra eklenecek, daha sonra ikinci en yüksek vs.

Tutorial Reward:
A Gezegeni - 10. Seviye Araştırma laboratuvarı

B Gezegeni - 12. Seviye Araştırma laboratuvarı

C Gezegeni - 8. Seviye Araştırma laboratuvarı

 

C gezegeninde araştırmayı başlatmanız ve 1. seviye IRN (Galaksiler arası Araştırma Ağı)'ye sahip olmanız halinde, ilk olarak C gezegenindeki Laboratuvarı ( ve sonra ikinci en yüksek Laboratuvarı (bu durumda B gezegenindeki laboratuvar) hesaba katacaktır, sonuç olarak 20. Seviye laba sahip olacaksınız.

Bilgi Hazinesi

4 bölüme ayrılmış toplam 16 araştırma komutanız altında olacak ve bunların her biri kendi özelliklerine sahiptir. Burada tüm araştırmaları açıkladık böylece yanlış bir yatırım yapmayacaksınız. Bazı teknikler belirli bir seviyeye kadar işinize yarayacak bu seviyeyi geçtikten sonra herhangi bir etkileri olmayacaktır. Bunları maksimum işe yaradıkları seviyeyi belirtilen parantez içindeki bir rakam ile görebileceksiniz.

Temel araştırmalar

Araştırmaların çoğu temel olarak diğer araştırmaları veya birimleri etkinleştirmek için tasarlanmıştır.

Enerji Tekniği
Oyunun başında, sadece diğer araştırmalar için önemli bir ihtiyaçtır, daha sonra füzyon reaktörüyle birlikte önemli hale gelir, çünkü enerji üretimi önemli düzeyde bu araştırmaya dayanmaktadır.
Enerji Tekniği
Requirements:
Research Lab 1
 
 
 
 
 

Lazer Tekniği (12)
Lazer tekniği bazı araştırmalar ve gemiler için zorunludur, firkateyni yaptıktan sonra, tamamlanır.
Lazer Tekniği
Requirements:
Research Lab 1
Enerji Tekniği 2
 
 
 
 

Iyon Tekniği
The ion technology is only a requirement for the plasma technology and cruisers. Furthermore, every new level of this technology decreases the cost to deconstruct a building by 4%, until you reach level 25 where the whole process will be for free; the new life for this technology was given by 8th OGame anniversary week (22/11/2012).
Iyon Tekniği
Requirements:
Research Lab 4
Enerji Tekniği 2
Lazer Tekniği 5
 
 
 

HiperUzay Tekniği (8)
It is an important research, which is required for improving the intergalactic research network and for researching the hyperspace drive.
HiperUzay Tekniği
Requirements:
Research Lab 7
Lazer Tekniği 5
Koruyucu Kalkan Tekniği 5
 
 
 

Plazma Teknolojisi
The plasma technology is an important requirement for bombers and for the strongest defensive structure, the plasma turret. Thanks to the 7th anniversary week (15/11/2012) the plasma technology had a grow up; every level will give a production upgrade to the metal and crystal mines. Every new level of this technology will increase the metal production by 1% and an 0.66% increase to the crystal production.
Plazma Teknolojisi
Requirements:
Research Lab 4
Enerji Tekniği 8
Lazer Tekniği 10
Iyon Tekniği 5
 
 

Drive researches

Any ship needs a drive to move in the universe – the type depends on the ship. But, the drive researches are not only important to activate ships; each level also heightens their flying speed.

Yanmalı Motor Takımı
Light fighters, espionage probes, recyclers and small (until you research impulse drive level 5) and large cargoes fly with combustion drive. Every level of the research heightens the basic speed of those ships by 10 %.
Yanmalı Motor Takımı
Requirements:
Research Lab 1
Enerji Tekniği 1
 
 
 
 

Implus(Içtepi) Motor Takımı
This research speeds up heavy fighters, colony ships, cruisers, bombers (until you research hyperspace drive level 8 ), as well as interplanetary missiles, about which we will talk in a different chapter. Each of these ships gains 20% more speed per level. As soon as level 5 is finished, the small cargo starts using the impulse drive.
Implus(Içtepi) Motor Takımı
Requirements:
Research Lab 2
Enerji Tekniği 1
 
 
 
 

Hiper Uzay İticisi
Battleships, battlecruisers, destroyers and deathstars use this drive. As soon as it is researched to level 8, the bomber is also fit with hyperspace drive. These ships will be sped up by 30 % for each level of hyperspace drive researched.
Hiper Uzay İticisi
Requirements:
Research Lab 7
Enerji Tekniği 5
HiperUzay Tekniği 3
Koruyucu Kalkan Tekniği 6
 
 

Advanced researches

The advanced researches are not only requirements for important game elements; they also upgrade lots of central features of the account.

Casusluk Tekniği
You need this research to build espionage probes and to be able to spy on other players. You can find more about that in the chapter Casusluk.
Casusluk Tekniği
Requirements:
Research Lab 3
 
 
 
 
 

Bilgisayar Tekniği
For each new level of the computer technology, you can dispatch one more fleet at the same time. Furthermore, not till level 10 you will be able to build a nanite factory.
Bilgisayar Tekniği
Requirements:
Research Lab 1
 
 
 
 
 

Astrofizik
On the one hand that research impacts on the expeditions and on the other hand on the number of colonies. What exactly, you will find in the according chapter Keşif Seferleri and Kolonizasyon.
Astrofizik
Requirements:
Research Lab 3
Enerji Tekniği 1
Implus(Içtepi) Motor Takımı 3
Casusluk Tekniği 4
 
 

Galaksiler Arası Araştırma Ağı
As defined in detail in this chapter, the IRN allows you to connect several research labs (depending on it's level) and thus reduces the research time needed.
Galaksiler Arası Araştırma Ağı
Requirements:
Research Lab 10
Enerji Tekniği 5
HiperUzay Tekniği 8
Bilgisayar Tekniği 8
Koruyucu Kalkan Tekniği 5
 

Gravitasyon Araştırması (1)
The graviton technology enables to build the deathstar, the mightiest ship in OGame. There is an own chapter for it, because it has some specialities compared to other researches.
Gravitasyon Araştırması
Requirements:
Research Lab 12
 
 
 
 
 

Combat researches

The number of ships and defences aren't the only thing that makes a difference in a battle. The combat researches also play a great role in the outcome of one, which is why they should not be disregarded.

Zırh Teknolojisi
It heightens the structure of all ships and defense structures by 10 % of the basic value, so those can take more shots.
Zırh Teknolojisi
Requirements:
Research Lab 2
 
 
 
 
 

Silah Teknolojisi
With every level of that research, the weapons of your ships and defensive structures will cause 10% more damage.
Silah Teknolojisi
Requirements:
Research Lab 4
 
 
 
 
 

Koruyucu Kalkan Tekniği
It tightens the shield of all units by 10% per level, so less damage can reach the armour.
Koruyucu Kalkan Tekniği
Requirements:
Research Lab 6
Enerji Tekniği 3
 
 
 
 

Personal tools
Namespaces

Variants
Actions