Aliancia a Komunita

De OGame Wiki.
Aller à : Navigation, rechercher


Autres langues:

Hráči sa môžu v OGame baviť aj ako jednotlivci, väčšina hráčov si však po nejakom čase nájde alianciu, aby tak mohli užšie spolupracovať s inými užívateľmi. Alianciu môžete chápať ako spoločenstvo viacerých hráčov, ktorí spolupracujú, aby boli úspešnejší. Nielenže sa podporujete lepšími obchodnými kurzami alebo pri útokoch, ale máte vždy aj niekoho, na koho sa obrátiť s otázkami, alebo sa iba môcť s niekým jednoducho zabávať.


Ako si nájdem vhodnú alianciu?

Ak si chcete nájsť vhodnú alianciu, môžete sa buď pozrieť v prehľade Galaxie, ktoré aliancie sú zastúpené vo vašom okolí, alebo si nejakú vyhľadať v štatistikách. Prípadne sa môžete obrátiť na iných hráčov, ktorých poznáte a opýtať sa, či by v ich aliancii nebolo jedno voľné miesto pre vás. Aj na fóre je v oblasti Predstavovanie aliancií vo Vx pre každý vesmír oblasť, v ktorom sa predstavujú aliancie a hráči si môžu hľadať alianciu. Ak ste našli alianciu, ktorej sa chcete stať členom, musíte ísť do menu Aliancia a kliknúť na Hľadať alianciu. Tu si môžete teraz príslušnú alianciu vyhľadať a kliknutím tlačidla sa u nich prihlásiť. Jednoducho vyplňte prihlasovací formulár a s trochou šťastia sa čoskoro stanete členom aliancie.

Samozrejme si môžete celkom jednoducho založiť aj vlastnú alianciu. Choďte do menu Aliancia a potom na Založiť alianciu. Následne si musíte vymyslieť názov aliancie ako aj značku (zvyčajne skratka zodpovedajúca názvu) a priviesť alianciu k životu. Odteraz ste zakladateľom vlastnej aliancie. Teraz môžete hneď začať, buď pozývať hráčov do vašej aliancie, alebo začnete najprv so skrášľovaním vašej aliančnej stránky, aby ste eventuálne vzbudili záujem u jedného, alebo viacerých hráčov. Ak tu nechcete byť odkázaný iba na obyčajný text, je možné skrášliť aliančnú stránku s tzv.BB-Kódmi, s ktorými sa často stretnete na fórach. V kapitole Príručka na Aliančnú stránku nájdete všetko potrebné. Kto chce pre svoju alianciu elegantné logo, ale sám nemá dosť skúseností na jeho vytvorenie, môže vytvoriť požiadavku na fóre v oblasti FanArt. V každom prípade treba pri vytváraní aliančnej stránky dbať na pravidlá, pretože urážlivý alebo nevhodný obsah môže rýchlo viesť k banu.

V aliancii sú takzvané Aliančné hodnosti, ktoré sú vytvárané zakladateľom a môžu byť udeľované jednotlivým členom. Hodnosti často slúžia k tomu, aby bolo možné odlíšiť nových členov, alebo odmeniť obzvlášť zaslúžilého hráča špeciálnou hodnosťou. Okrem toho môžete pre každú hodnosť nastaviť práva, čím môže zakladateľ určiť, ktorí členovia spravujú aliančnú stránku, prijímajú nových hráčov,alebo môžu rozpustiť alianciu.

Ponuka - Aliancia
Ponuka - Aliancia
Aliancia - Rozhranie
Aliancia - Rozhranie
Aliancia - Komunikácia
Aliancia - Komunikácia
Aliancia - Prihláška
Aliancia - Prihláška

Zoznam priateľov

Aby ste mohli byť v bližšom kontakte s hráčmi z ostatných aliancií a v prípade núdze byť schopný umiestniť u nich flotilu, naskytuje sa tu možnosť Zoznam priateľov. Ten sa nachádza pod zodpovedajúcim odkazom v hornej časti obrazovky a zobrazuje mená všetkých priateľov, súradnice ich domovskej planéty a taktiež ich stav prihlásenia. Ak si chcete pridať hráča do zoznamu priateľov, musíte v prehľade Galaxie iba kliknúť na zodpovedajúci symbol vedľa niektorej z jeho planét. Tento hráč potom dostane správu, že si ho chcete pridať do Zoznamu priateľov. Ak to potvrdí, hneď sa objaví vo vašom Zozname priateľov, rovnako aj vy v jeho zozname.

Priatelia
Priatelia

Ogame Fórum

Pod odkazom board.ogame.sk nájdeme Ogame fórum, ktoré tvorí dôležitú časť komunity. Nerozoberajú sa tu iba dôležité hráčske témy, zodpovedajú sa otázky od nováčikov, alebo sa kritizujú nedostatky v hre, tiež sa tu nachádzajú diplomatické témy jednotlivých vesmírov, ako napr. vyhlásenia vojny, obchodné ponuky, či spolky hľadajúce si tu svoje miesto. Taktiež sa tu nachádzajú viaceré pod oblasti, ktoré sa nezaoberajú Ogame, ale v ktorých sa môžete s ostatnými užívateľmi baviť o všetkom možnom, od počítačových problémov až po filozofické diskusie.

IRC

Ak chcete bezprostredne a trochu neformálnejšie komunikovať s ostatnými hráčmi, odporúča sa IRC – komunikačný prostriedok, v ktorom sa pohybuje množstvo hráčov Ogame. Aby ste ho mohli používať, musíte si nainštalovať klienta a pripojiť sa k OGN serveru. Ako to funguje, je vysvetlené v kapitole IRCguide. Ak ste už pripojený, môžete objavovať množstvo zaujímavých kanálov. Najprv všeobecný kanál hry (#Ogame.sk), ale aj kanál tvojho vesmíru (napr. #o.uni34). K tomu majú mnohé aliancie vlastný kanál, kde sa navzájom zhovárajú a plánujú útoky.

Outils personnels
Espaces de noms

Variantes
Actions