Premium features

Z OGame Wiki
Prejsť na: navigácia, hľadanie


V iných jazykoch:


Ako ste sa už dočítali na domovskej stránke, pri Ogame sa jedná o hru, ktorú môžu hrať všetci zadarmo a bez predplatného. Hľadanie registračného poplatku alebo iných platobných metód by bolo márne - avšak kto by chcel, môže si za pár Eur v mesiaci zakúpiť jednu, alebo viaceré funkcie, ktoré odomknú rôzne výhody. Samozrejme viacerí sa spytujú, ktoré z týchto dodatočných funkcií im naozaj pomôžu napredovať - dostatočný dôvod pre nás tu jednotlivé funkcie najprv podrobne predstaviť a vziať pod lupou ich výhody. Tento článok bude len informovať, nechceme ani presvedčovať ani odrádzať na utrácanie peňazí za Veliteľa, alebo špecialistov.

Temná hmota - Prémiová Mena

Select a premium feature
Select a premium feature
Dunkle Materie

Mena, ktorou si môžete v Ogame otvoriť prémiový účet, sa nazýva Temná hmota (TH). Môžete si ju zakúpiť rôznymi spôsobmi. Tu je však vhodné porovnať rôzne možnosti nákupu, pretože pohodlné metódy ako platba cez SMS a telefón nie sú zásadne aj tie najvhodnejšie. Kto si je istý, že bude na svojom účte hrať ešte dlho, by si mal TH zakúpiť radšej jedenkrát a vo väčšom množstve ako viackrát v niekoľko menších obnosoch TH, pretože len potom bude profitovať z pomerne vyššej hromadnej zľavy. Bez ohľadu na to akou metódou zaplatíte, krátko po kúpe je TH pripísaná na účte a môže byť investovaná na prémiové funkcie. AJ na expedíciách je možné nájsť s trochou šťastia malé množstvá Temnej hmoty.


Veliteľ - Klasik pod platenými funkciami

Commander
Veliteľ bol zavedený už dávno a ponúka funkcie zamerané výslovne iba na komfort, jeho používateľ teda nedostane žiadne rozhodujúce výhody v hre oproti iným Ogame hráčom, ktorí neinvestujú žiadne peniaze pre svoju záľubu. Hlavným aspektom tejto prémiovej funkcie je absencia reklám - po zapnutí veliteľa zmiznú z hry všetky reklamné nadpisy a vsuvky, čo nielen urobí OGame pohodlnejšou, ale čiastočne aj rýchlejšou.

Existuje tam však mnoho ďalších funkcií. Získate prístup k prehľadu vašej ríše, ktorý poskytuje praktický prehľad zdrojov, výroby, budov a flotíl na všetkých planétach a Mesiacoch, ako aj rozšíreného systému správ, v ktorom sa správy v hre "IGM" (InGameMessage) nielen rozdelia do rôznych kategórií, ale tiež budú uložené celých 7 dní (namiesto 24 hodín). Poradie pre výstavbu, pomocou ktorého je umožnené stavať automaticky až do 5 budov jednu po druhej, zabezpečuje tiež väčšie pohodlie ako aj zlepšený prehľad galaxie, v ktorom môžete jedným kliknutím myši prevádzať špionáž Mesiacov, alebo pozbierať pole trosiek.

Predovšetkým tieto dodatočné funkcie, ktoré boli Veliteľovi postupne pridávané, sa aktívnym hráčom osvedčujú ako veľmi cenné, keďže podstatne zjednodušujú a urýchľujú každodennú činnosť. Pre plieniteľov (Raider) a lovcov flotíl (Fleeter), ktorí sa často zdržujú v prehľade galaxie, nie je takmer žiadny spôsobom na využitie Veliteľa, pretože ním môžu iba priamo prehľadávať Mesiace.
Commander
Costs (Dark matter):
1 week 10.000
3 month 100.000

Špecialisti - Herné výhody voči platbe

Na rozdiel od Veliteľa, špecialisti ponúkajú priame výhody v hre pre toho, kto na nich investuje peniaze. Či potrebujete tieto výhody a aký špecialista je pre daný štýl hrania vhodný, sa musí rozhodnúť každý hráč sám.

Admiral
Admirál flotily ponúka výhody, ako už názov naznačuje, najmä pre hráčov s aktívnymi flotilami. Prostredníctvom tohto predplatného, počet aktívnych flotíl sa navýši o 2, čím môžete poslať viac flotíl v rovnakom čase a tým aj viac plieniť (Raids), resp. prepraviť. Veľkou výhodou je to obzvlášť v začiatkoch vzniku vesmíru, keď ešte väčšina hráčov musí plieniť iba malým počtom flotíl – tu môžete pomocou Admirála flotily získať, úspešnými nájazdmi, cenný náskok. Pre defenzívneho baníka a obrancu nie je tento špecialista samozrejme veľmi atraktívny, ale ak chcete spočiatku iba hrať a neskôr viac plieniť, pre silu Admirála flotily bude dávať pravdepodobne najväčší zmysel zo všetkých špecialistov.
Admiral
Costs (Dark matter):
1 week 5.000
3 month 50.000

Engineer
Na rozdiel od Admirála flotily ponúka Inžinier výhody najmä defenzívnym hráčom, pretože táto prémiová funkcia znižuje straty obranných stavieb na polovicu. Ak je planéta napadnutá a zničia sa tým obranné stavby, obnoví sa z nich väčšinou iba 70%, čo môže znamenať obrovské straty najmä v prípade väčších "bunkrov". S Inžinierom sa môže zvýšiť miera obnovy na 85%, čo zvýhodňuje tohto špecialistu predovšetkým neskôr v hre, pre užívateľa s množstvom obranných stavieb. Okrem toho prináša Inžinier aj 10% bonus pre produkciu energie. Toto bude tiež neskôr v hre veľmi praktické, pretože s rastúcimi cenami elektrární sú mnohí hráči závislí na Solárnych satelitoch, čo sa dá cez tohoto špecialistu zmierniť.
Engineer
Costs (Dark matter):
1 week 5.000
3 month 50.000

Geologist
Geológ ponúka najmä baníkom obrovské výhody, pretože zvyšuje produkciu surovín na všetkých planétach o 10%. Toto v začiatkoch hrania vesmíru nebude mať na skóre príliš veľký vplyv, v neskorších fázach hry s rastúcimi úrovňami baní bude však účinok silnejší. Ale tiež kto je viac zameraný na budovanie flotily a plienenie iných hráčov, si môže s Geológom zabezpečiť malý bočný príjem.
Geologist
Costs (Dark matter):
1 week 1 12.500
3 month 125.000

Technocrat
Technokrat kombinuje dve veľmi odlišné výhody. V prvom rade automaticky zvyšuje Špionážne technológie o dve úrovne, čo je veľmi výhodné predovšetkým v začiatkoch nového Vesmíru, pre skoršiu možnosť stavať Špionážne sondy a teda môcť bez rizika zaútočiť na iných hráčov. Ale aj neskôr v hre je to veľmi praktické, mať vyššiu úroveň špionážnych technológií ako vaši spoluhráči, čím prídete ľahšie k informáciám o ostatných hráčoch a k tým s nie príliš ľahko uskutočniteľnou špionážou. Druhá výhoda Technokrata je zníženie času výskumu o 25%. Najmä neskôr v hre napriek Intergalaktickej výskumnej sieti, vzrastie čas výskumu do astronomických výšok, čo je dôvod, prečo by mohli mať o tohto špecialistu záujem tí hráči, ktorí chcú byť z hľadiska výskumu lepší, ako zvyšok vesmíru.
Technocrat
Costs (Dark matter):
1 week 10.000
3 month 100.000

Obchodník - Rýchla a jednoduchá výmena zdrojov

Nie vždy je obchodovanie so zdrojmi s iným hráčom ten najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako svoje zdroje vymeniť. Za 3500 TH si môžete z tohoto dôvodu zavolať automatického obchodníka, ktorý vymieňa zdroje za náhodný kurz. Príležitostne nájdete takého obchodníka aj veľmi jednoducho a bezplatne na Expedície. Najdôležitejšie k výmenám s obchodníkom nájdete v kapitole Trade

Navyše existuje ešte možnosť pomocou Temnej hmoty presídliť svoje planéty na iné súradnice. O tom bude pojednávať kapitola Merchant tactic eingegangen.


Osobné nástroje
Menné priestory

Varianty
Operácie