Pravidlá a Problémy

From OGame Wiki
Jump to: navigation, search


Other languages:


Aj keď ste si návody prečítali a pochopili ich, môžete v budúcnosti naraziť na ďalšie otázky alebo problémy o hre alebo o komunite. Preto by ste mali vedieť, kde nájdete pomoc a podporu, takže sa pokúsime priblížiť vám to v predposlednej kapitole návodov.


Čo mám robiť, ak mám nejaké otázky či problémy?

Keďže Ogame je veľmi aktívna a spolupracujúca komunita, môžete veľmi rýchlo získať nápomocné odpovede a tipy umiestnením vašej otázky na fórum, do sekcie Otázky a Odpovede, vytvorenej práve pre otázky našich užívateľov. Predtým, než založíte novú tému s vašou otázkou, mali by ste najprv použiť funkciu vyhľadávania na fóre. Skoro každá možná otázka bola už aspoň raz zodpovedaná. Ďalšia možnosť je opýtať sa iných hráčov, alebo navštíviť IRC kanál podpory. Pre viac informácii, ako používať IRC, si pozrite kapitolu “Aliancia a Komunita”. Ak máte špecifické otázky o hre, pripojte sa na kanál podpory #ogame.sk-support, kde sa vám podpora pokúsi pomôcť. Pre všeobecné otázky môžete tiež použiť verejné kanály ako #ogame.sk alebo kanál vášho konkrétneho vesmíru (napr. #sk.uni1)

Aké pravidlá musím dodržiavať?

V Ogame sú všeobecné pravidlá, ktoré sú spoločné pre každú komunitu, ale každá komunita má vlastné špecifické pravidlá, takže je dôležité skontrolovať ich znenie pre príslušnú komunitu, v ktorej hráte. Základný list pravidiel môžete v hre nájsť v dolnej časti stránky (Pravidlá), a špecifické pravidlá pre danú komunitu môžete nájsť na Fóre.

Čo sa stane, ak niekto poruší pravidlá?

Porušenie pravidiel - Ban
Porušenie pravidiel - Ban

Čo sa stane, ak niekto poruší pravidlá? Za účelom zachovania férovosti a zabezpečenia, že hranie hry nie je porušované, je tu niekoľko pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať. Uistite sa, že si aspoň raz prečítate pravidlá a potom sa niekoho spýtajte, ak máte nejaké otázky. Ak niektoré z týchto pravidiel porušíte, môžete byť potrestaný. V závislosti od priestupku môžete dostať zákaz (ban), ktorý je permanentný alebo dočasný, s dovolenkovým režimom alebo bez neho. Akákoľvek urážka bude mať za následok zákaz (ban), nezabudnite byť preto zdvorilí pri komunikácii s ostatnými v hre.


Čo môžem robiť ak dostanem ban?

Zoznam suspendovaných v testovacom vesmíre
Zoznam suspendovaných v testovacom vesmíre

Ak dostanete ban, mali by ste kontaktovať zodpovedného herného operátora (Game Operator). Viac informácii môžete nájsť na pranieri (Sieň hanby), kde bude uvedený dôvod a operátorov, ktorý vám udelil ban a rovnako ako aj trvanie banu. Vášho operátora môžete kontaktovať cez Ticket systém alebo cez IRC. Prosím, nekontaktujte vášho GO e-mailom, súkromnou správou (fórum) alebo správou v hre. Keď kontaktujete vášho GO, dajte si pozor na vaše vyjadrovanie. V niektorých prípadoch to bude ťažké, ale slušnosť je spôsob, ktorým získate potrebnú pomoc. Ak nie ste spokojný s rozhodnutím GO, môžete kontaktovať zodpovedného SGO (Super Game Operator) rovnako ako cez Ticket systém alebo IRC.


Ako funguje Ticket systém?

Ticket systém
Ticket systém

Ak chcete otvoriť nový ticket, musíte ísť na http://support.ogame.sk. Po kliknutí na tlačidlo "Kontaktovať podporu" je potrebné zvoliť správnu sekciu. Ak chcete diskutovať o problémoch alebo o banoch na fóre, zvoľte Fórum. Ak chcete diskutovať o rôznych problémoch v hre, chybách v hre, banoch alebo niečo oznámiť vášmu GO, zvoľte Hra. Ak chcete kontaktovať podporu ohľadom nákupu Temnej hmoty alebo problémov pri platbe, zvoľte Platby. Pre herné problémy je potrebné zvoliť Vesmír, v ktorom máte problémy. Aby ste zabezpečili, že váš ticket bude vybavený čo najrýchlejšie, mali by ste zadať všetky potrebné informácie a správne vyplniť všetky detaily. Uistite sa, že zadaná e-mailová adresa je rovnaká, akú používate na vašom hernom účte. Po odoslaní ticketu dostanete potvrdzujúci e-mail so špeciálnym kľúčom a kontrolným súčtom. Odpoveď na váš ticket by ste mali dostať do 48 hodín, ak sa tak stane, dostanete e-mail s upozornením. Ak chcete skontrolovať váš ticket, kliknite na "História ticketov" a vyplňte ju údajmi, ktoré ste dostali v prvom e-maily. Ak chcete na ticket odpovedať, kliknite na "Napísať odpoveď", prosím neotvárajte nový ticket pre rovnaký problém. Ak nie ste spokojný s odpoveďou, ktorú ste dostali od podpory a chcete sa sťažovať nadriadenému, potom v tickete kliknite na "Sťažnosť" a bude to postúpené na vyššiu úroveň.

Personal tools
Namespaces

Variants
Actions