Basic economy

OGame Wiki sitesinden
< Tutorial:Basic economy(Tutorial:Basic economy sayfasından yönlendirildi)
Atla: kullan, araBir süre etrafa göz attıktan sonra oyunun temel unsurlarını öğrendiğinizden dolayı, artık hesabınızı inşa etmeye başlayabileceksiniz. Menü öğelerinden birçoğunu henüz yapamadığınızdan dolayı, yapı inşaatıyla, daha kesin söylersek, kaynak üretiminden sorumlu olan maden inşaatıyla işe başlayacağız.


Kaynakların inşaatı

"Kaynaklar" düğmesine tıklayarak ilgili menüye girin ve listedeki ilk yapı olan metal madenine tıklayınız. "Geliştir" düğmesine tıkladığınızda gerekli kaynaklar kredinizden düşülecek ve bir geriye sayım başlayacaktır. Bu geriye sayım sona erdiğinde, ilk yapınızı, yani metal madeni seviye 1'i inşa etmiş olacaksınız. Enerji olmadan maden herhangi bir kaynak üretemez, bu nedenle bir solar santralini inşa etmeniz gerekmektedir. O zamana kadar, herhangi bir metal üretilmeyecek ve bunu kaynak ayarınızda görebilirsiniz.

Resource menu
Resource menu
Building a metal mine
Building a metal mine
Building under construction
Building under construction
Cancel expansion
Cancel expansion
Confirmation
Confirmation

Hatayla, yanlış bir yapı inşaat etmeye başladı iseniz, inşaat devam ederken inşaatı iptal edebilirsiniz. Bunun için, Yapıların altında mevcut yapı sırasını görebileceğiniz yere kadar biraz kaydırın ve buradaki kırmızı "X" simgesine tıklayın. Şimdi de kontrol sorusunu onaylayın ve inşaat iptal edilmiş olacak ve kaynaklar size %100 geri ödenecektir. Hatanız geç fark etmiş ve yapınız çoktan tamamlanmış ise, iptal edemezsiniz. Tamamlanan yapıların yıkımı mümkündür, ancak kaynaklarınızı geri almak yerine, yıkım için fazladan kaynak kullanmanız gerekecektir. Oyunun başında bunun tavsiye edilmemesinden dolayı, inşa edeceğiniz yapıları seçerken dikkatli olmanız daha iyi olacaktır.
İlk maden artık sabit bir akışta kaynak üretmektedir ve şüphesiz ki şimdi biraz daha ilerlemeniz gerekmektedir. Metal Madeni yanı sıra Kristal Madeni de önemli olup bunu Deuterium Sentezleyicisi takip etmektedir. Bunlarla birlikte, gerekli olan 3 kaynak türüne sahip olmuş olacaksınız. Her gezegende bu yapılardan sadece bir tane inşa edebileceğinizden dolayı, bunların seviyelerini yükseltmeniz gerekmektedir. Her seviye ile birlikte, yıkım maliyetleri, yeni seviye ve üretim maliyetleri artacaktır.

Insufficient energy
Insufficient energy
Resource settings
Resource settings

Ayrıca Solar Santralinizi yükselttiğinizden emin olunuz, çünkü madenleriniz ancak yeterli enerjiye sahip iken %100 seviyesinde üretim yapabilir. Kaynak listesine bakarak yeterli enerjiye sahip olup olmadığınızı görebilirsiniz. Enerjiniz kırmızı renkte gösterilmekte ise, solar santralinizi acilen yükseltmeniz gerekmektedir. Bu ayarı yaptıktan sonra enerjiniz hala kırmızı renkte ise, kaynak ayarlarınıza gidebilir ve bazı madenlerinizin üretim katsayısını değiştirebilirsiniz, böylece diğer madenler %100'de üretim yapabilir. Böylece, sonraki yapı projeniz için ihtiyaç duyduğunuz kaynakları daha sık ve daha hızlı edinebilirsiniz. Oyunun bir sonraki aşamasında, solar santraline ek olarak enerji üretimi için 2 alternatife daha sahip olacaksınız. Bu Enerji üretimi bölümünde açıklanacaktır.Energy production.

Tutorial Reward:
Gezegeniniz 4. seviye metal madenine, 2. seviye kristal madenine ve 4. seviye solar santraline sahip olduğunda, oyun eğitiminden 150 metal ve 75 kristal alacaksınız.

Her iki kaynak, madenlerinizi yükseltmek için oyunun başlangıcında özellikle önemlidir. Kısa bir süre üçüncü kaynak, yani deuterium, merkezi bir rol oynamaya başlayacaktır. Bu nedenle, deuterium sentezleyicinizi 2. seviyeye çıkarmanız gerekmektedir. Ancak dikkatli olun, deuterium üretimi çok fazla enerjiye mal olur ve çok yavaş ilerler. Solar santrali seviyenizin yeterli olduğundan emin olunuz. Kaynaklarınız tükendiğinde, madenlerinizin sonraki seviyeyi finanse etmek için yeterli kaynak üretinceye kadar beklemeniz gerekmektedir.

Temel savunma

Sadece kaynak yapıları değil, aynı zamanda "tesisler" altındaki temel oyun ögeleri de önemlidir. Yeni başlayanlar, madenlerinizin seviyesinden memnun olduğunuzda hemen robot fabrikası inşa etmelisiniz. Sadece üretim süresini azaltmamakta, aynı zamanda seviye iki ile birlikte yeni bir yapı olan tersanenin kilidini kaldırmaktadır. Gemi ve savunma yapıları inşa etmek için tersaneye ihtiyacınız var, bu nedenle oyunun en önemli yapılarından birisidir.

Facility menu
Facility menu
Defense
Defense
Building a rocket launcher
Building a rocket launcher

Tersaneyi ilk önce birinci seviyeyi inşa etmeniz gerekmektedir, artık gezegeninizi korumak için ilk roketatarınızı inşa etme kabiliyetine sahipsiniz. Savunma menüsüne gidin ve Roketatarı seçin. Yeterli metale sahipseniz, artık bir Roketatar inşa edebilirsiniz. Geri sayımdan sonra, gezegeniniz biraz daha güvenli olacaktır.

Tutorial Reward:
İlk roketatarı tamamladığınızda, otomatik olarak ikincisini alacaksınız.

Sadece Roketatarlar değil diğer savunma yapıları ve gemileri tersanede inşa edebilirsiniz, ancak bunun için şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Bunları nasıl yerine getireceğiniz ve araştırma labarotuvarının ne için kullanılacağı bir sonraki bölümde açıklanacaktır. Tesisler altında bulacağınız diğer binalar, bu aşamada henüz önemli değildir ve sonraki bölümlerde açıklanacaktır.

Asla bu yeterli demeyin!

Ana ekonomik sisteminiz inşa edildi ancak buna çok uzun süre bel bağlamayın. Başlangıç aşamasında madenler kaynak almanın tek yoludur ve sonraki projelerinizde bunlardan çok fazlasına ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle, sonraki bölüme geçmeden önce, yeniden madenlerinizi geliştirmeye zaman harcamalısınız. Oyunun ileri aşamalarında, madenlerinizi daha ve daha fazla geliştirmeniz gerekmektedir, çünkü kaynakları üretmenin en kolay yolu olup ayrıca gemiler ve savunma yapıları gibi yok edilememektedir.

Tutorial Reward:
10. seviye metal madenine, 7. seviye kristal madenine ve 5. seviye deuterium sentezleyicisine sahip olduğunuzda, 2000 metal ve 500 kristal ile ödüllendirileceksiniz.
Full Storage capacity
Full Storage capacity

Depolar, enerjinin yanında, dikkat etmeniz gereken başka bir önemli yapıdır. Üretilen kaynakların saklanmasını sağlayacak her kaynak için ayrı depolar bulunmaktadır. Metal deposu, kristal deposu ve deuterium tankı ne kadar çok geliştirilir ise, o kadar çok kaynak saklayabilir. Depo kapasitesi dolmaya yaklaştığında, ilgili kaynak, kaynak çubuğunda sarı ile gösterilecek; tam dolduğunda kırmızı ile gösterilecektir. Bu durumda, maden üretim yapmaya devam edemez. Bu nedenle, deponun aşırı yüklü olduğu her dakika önemli kaynakları kaybedeceksiniz. Bu gerekçeyle, depolarınızın maden üretimine uygun olmasını sağlayın.

Verimli bir ekonomi ve ilk savunma yapılarıyla birlikte, artık iyi eğitimlisiniz ve sonraki bölüm Savunma'ya hazırsınız. Defense.


Kişisel araçlar
Ad alanları

Türevler
Eylemler