Nastavenia účtu

From OGame Wiki
Jump to: navigation, searchV hre je viacero možností, ako môžete zmeniť niektoré prvky a nastavenia vášho účtu. Aby ste mohli hrať Ogame, nemusíte meniť nič, ale niektoré z týchto nastavení by vás mohli zaujímať. Pre podrobnejšie informácie o spravovaní vášho účtu a o tom, ako ho udržať v bezpečí, si pozrite náš návod Spravovanie účtu


Používateľské údaje

Nastavenia
Nastavenia
 • Užívateľské meno (Prezývka)
  Počas registrácie si zvolíte vašu obľúbenú prezývku. Potrebujete ju na prihlásenie, rovnako aj pre celú hru. Prezývka môže byť voľne zmenená, ale každý náznak urážky alebo rasizmu je nepovolený, a bude mať za následok ban. Vašu Prezývku si môžete meniť raz za týždeň.
 • Heslo
  Veľa hráčov toto nastavenie zanedbáva, ale heslo je jedna z najdôležitejších vecí, ktorú máte. Ak iná osoba/hráč vie vaše heslo alebo má k nemu prístup, môže robiť čokoľvek, čo chce. Vaša letka môže byť zničená a vaše planéty alebo dokonca aj celý účet môže byť vymazaný.
  Dajte si záležať na tom, aby nikto nevedel vaše heslo. Z bezpečnostných dôvodov by malo heslo obsahovať aspoň 8 znakov, malé a veľké písmená a špeciálne znaky. Nepoužívajte jednoduché heslo, napr. vašu prezývku, alebo niečo podobné. Neukladajte vaše heslo v počítačoch určených pre verejnosť (internetová kaviareň, škola atď.) a nepíšte ho na papier. Ak si myslíte, že niekto vie vaše heslo, zmeňte ho.
 • E-mailová adresa
  E-mailovú adresu potrebujete, ak chcete požiadať o nové heslo, rovnako aj na preukázanie, že ste majiteľom účtu. Kvôli tomu by ste mali použiť platnú e-mailovú adresu, na ktorú máte prístup iba vy. Použite bezpečné heslo a nepoužívajte rovnaké heslo na hernom účte. Ak zmeníte e-mailovú adresu, na vašu novú adresu bude odoslaný potvrdzujúci odkaz. V rovnakom čase bude odoslané ďalšie upozornenie na starú adresu. Aby sa predišlo krádeži účtu, majiteľ starej e-mailovej adresy môže tento proces zrušiť v priebehu 7 dní od zmeny adresy kliknutím na jeho odkaz. V tom prípade sa adresa zmení späť na predošlú trvalú adresu.


Všeobecné

Všeobecné
Všeobecné
 • Počet špionážnych sond
  Máte dve možnosti na špionáž vášho nepriateľa. Buď odošlete špionážne sondy použitím ponuky Flotily, alebo to urobíte jednoduchším spôsobom – kliknutím na pravý symbol v prehľade Galaxie. Môžete tu nastaviť počet sond, ktoré by mali byť použité vždy, keď kliknete na symbol v prehľade Galaxie.
 • Správy
  Máte tu dve možné nastavenia. Ak chcete vidieť celú špionážnu správu namiesto otvárania nového okna/záložky, mali by ste zaškrtnúť prvú možnosť. V druhej možnosti si môžete zvoliť množstvo zobrazených správ na stránke.
 • Kontrola IP adresy
  Z bezpečnostných dôvodov nie je odporúčané vypínať Kontrolu IP adresy. Kontrola IP adresy znamená, že z bezpečnostných dôvodov budete automaticky odhlásený, ak sa zmení vaša IP adresa alebo sa dvaja hráči prihlásia na ten istý účet z iných IP adries. Buďte opatrní! V niektorých krajinách potrebujete pre vypnutie Kontroly IP adresy schválenie zodpovedného GO (GameOperator).
 • RSS-Odber (iba s Veliteľom)
  Pomocou funkcie RSS môžete automaticky prijímať vaše správy, takže si ich môžete prečítať, aj keď nie ste momentálne prihlásený na účte.


Zobrazenie

Zobrazenie
Zobrazenie
 • Tvoje planéty
  V tejto ponuke môžete zvoliť, ako majú byť zoradené vaše planéty. Môžete ich usporiadať podľa súradníc, abecedy, veľkosti, zastavaných polí a poradia vzniku.
 • Ostatné
  Ak chcete, môžete tu vypnúť niektoré animácie.


Rozšírené

Rozšírené
Rozšírené
 • Dovolenkový režim
  Dovolenkový režim vás chráni počas neprítomnosti v hre. Takže ak chcete ísť na dovolenku a ochrániť vás účet až do vášho návratu, mali by ste aktivovať dovolenkový režim. Počas trvania dovolenkového režimu ste ochránení od všetkých nových útokov a vás účet je úplnom bezpečí., ale prebiehajúci útok na vás dopadne.
  Dovolenkový režim môžete aktivovať iba vtedy, keď nie je nič vo výstavbe/vo výskume (lode, budovy, obrana, výskum) a keď nie sú v pohybe žiadne lode. (Ak na vašu planétu/mesiac prichádza cudzia flotila, tak bude pokračovať aj keď pôjdete do dovolenkového režimu.) Dovolenkový režim je možné deaktivovať po 48 hodinách (v zrýchlených vesmíroch to môže byť iné). Pozor! V prípade, že na vašom účte nie je zakúpená Temná hmota, po 35 dňoch bez prihlásenia môže byť účet vymazaný, aj keď je v dovolenkovom režime.
 • Tvoj účet
  Tu môžeš vymazať svoj účet. Po potvrdení trvá ešte 7 dní, pokiaľ bude účet nastálo vymazaný. Ak počas tohto času zmeníte rozhodnutie, môžete zrušiť voľbu vymazania a pokračovať v hraní. Predtým, ako sa rozhodnete vymazať vás účet a zničiť tisícky hodín práce, mali by ste zistiť, či niektorý váš kamarát nechce zobrať ten účet.
Personal tools
Namespaces

Variants
Actions