First steps

OGame Wiki sitesinden
< Tutorial:First steps(Tutorial:First steps sayfasından yönlendirildi)
Atla: kullan, ara


Konu başlıkları


Ogame, bir oyuncunun ilk multiplayer oyunuysa yeni bir oyuncu için başlangıçta kafa karıştırıcı olabilir. Eğer bir oyuncunun oynadığı ilk tarayıcı oyunu değilse bile bazı soru ve sorunlarınız olacaktır. Biz hem yeni başlayanlar hem de tarayıcı oyunu deneyimi olmayan gruplar için daha keyifli ve kolay bir biçimde Ogame hakkında her şeyi öğrenmeniz için yardım etmek istiyoruz. Douglas Adam’ın dünyaca bilenen bir sözünü paylaşalım : "Lütfen panik yapmayın!" tüm bu yazılanları okuduktan sonra her şey daha net olacak.

Biz bu projeyi oyun içi eğitime yedek olarak yapmadık. Eğitim, imparatorluğunuzu kurarken oyun başında gerekli kilometre taşlarını almanızda yardımcı olacaktır. Fakat burada wikide resimli içeriklerle oyun için gerekli ve ileriki dönemlerde bilinmesi zorunlu olacak bilgileri bulacaksınız. Ogamede ileriki aşamalarda başarılı olmak için gerekli bilgiler burada olacaktır.

Eğer bu sizin ilk tarayıcı oyununuz ise o zaman oyunun bazı özel özelliklerine daha hızlı oyun oynamak ve oyunda belli bir sıralamada kalmak için ihtiyacınız olacak. Bazı geleneksel bilgisayar oyunlarının aksine ogame bilgisayar başında oturan olmasa da devam eder. Bu da siz uyurken veya işteyken binlerce oyuncunun oyunda çevrimiçi olması ve size saldırabilmelerinin mümkün olduğu anlamına gelir. Ogame herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymaz, interneti ve web tarayıcısı olan herhangi bir bilgisayar, cep telefonu ve ya tablette oynanabilir.

Ogame Hakkında Fikir edinme

Overview
Overview
Resources
Resources

Diğer her oyunda olduğu gibi bu oyunda da göze çarpan ilk şey arabirim hakkında tavsiye almaktır. Göze zor gelecek fakat çok çabuk alışılacak bir arayüzü vardır.Üstte hemen gözlerinize farklı kaynaklar ilişir. Metal, Kristal, Deuterium; Bina araştırma ve gemi yapımında gereklidir. Enerji maden çalıştırmak için kullanılır. Beşinci kaynak ise Karanllık Madedir. Bu daha sonra özel özelliklerde tanıtılacaktır.Premium features.


Main menu
Main menu
New messages
New messages

Sayfanın sol kenarında ana oyun menüleri vardır. Kaynaklar,binalar,araştırmalar,gemiler,savunmalar,ittifaklar,galaksi,subay garnizonu ve imparatorluktur. Bu seçeneklerden her biri detaylı olarak işlenecektir. Menünün üstünde zarf gibi bir simge göreceksiniz bu oyunda olan tüm mesajlaşmalarının olduğu yerdir. Bu simgeden mesajlaşmaları okuyabilirsiniz. Bu simge mesajlaşma sistemine doğrudan bir bağlantıdır. Okunacak bir postanız olduğunda sayısı kadar sayı gösterilip burası yanacaktır.Sayfanın sağ tarafındaki boşlukta ise kendinize ait gezegenlere doğrudan gidebilmeniz için kısayollar olacaktır. Şu an için bir tane görüyor olabilirsiniz fakat oyunda ilerleyip koloniler almaya başladıkça kısayollarda artacaktır. Buradan rahatlıkla kolonileriniz arasında gezebilirsiniz.Premium features.


Planet overview
Planet overview
More links
More links

Oyunun en üstünde ise Arkadaşlar, Notlar, Sıralama, Ara, Ayarlar, Support ve Sohbet linkleri bulunmaktadır. Kontrol etmenizde fayda vardır..


Oyun özel bir rütbe kazandıktan sonra bitmez ve ya kaybedildikten sonra bitmez. Evrende oynarken her oyuncu birbiriyle sürekli rekabet halindedir. Ogame sürekli gelişmeyi hedefleyen sonu olmayan bir oyundur bu yüzden hammaddelerinizi bina veya araştırmaya yatırarak üretiminizi artırarak veya başka oyunculardan yağmalayarak daha da ilerleyebilirsiniz. Tüm bu taktikler ileride burada açıklanacaktır.

Sonraki bölüm olan temel ekonomide ilk madenlerinizi nasıl inşa edeceğinizi size sunmak istiyoruz.

Kişisel araçlar
Ad alanları

Türevler
Eylemler